Terapia oczyszczająca wątrobę

Wątroba to jeden z najważnejszych organów naszego ciała. Jej zadania i znaczenie są niezmiernie istotne, dlatego jest bardzo ważne, aby to "labolatorium chmiczne" było sprawne i maksymalnie wydolne. Natura nie przewidziała, że współczeny człowiek będzie jadł tak dużo i niewłaściwie oraz dodatkowo zatruwał się chemicznymi dodatkami do żywności, konserwantami, sztucznymi barwnikami, polepszaczami, itp. Wątrobę uszkadzają toksyny pochodzące z jedzenia, powietrza, używek. Szkodzi jej jedzenie ponad miarę, leki, zanieczyszczenia występujące w żywności oraz wirusy, bakterie.
Dlatego zagadnienie oczyszczania wątroby i dróg żółciowych, jest jednym z fundamentalnych profilaktycznych działań jakie powinniśmy systematycznie wykonywać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy wątroba jest zanieczyszczona i niewydolna, rozciąga się otaczająca ją błona otrzewna zwiększając nacisk na sąsiadujące jelita i żołądek. Często odczuwane jest nieprzyjemne kłucie w boku, rozpieranie pod żebrami. To pierwszy sygnał, że wątroba jest w złej kondycji. Inne sygnały to:

 • spowolniona przemiana materii, a przez to skłonność do nadwagi i otyłości oraz słabe efektów przy odchudzaniu

 • chroniczne przemęczenie

 • wahania nastroju

 • podwyższone ciśnienie krwi

 • częst wzdęcia, biegunki, zaparcia, gorycz w ustach

 • nadmierny apetyt na słodycze

 • nasilenie się sezonowych dolegliwości alergicznych, kataru siennego, astmy

 • zmiany skórne: znamiona barwnikowe i brodawki, brązowe plamki

 • zimne, wilgotne ciało i skóra rąk

 • nalot i zabarwienie powierzni języka

 • skurcze w łydkach i palcach rąk.

 

Terapia składa się z kilku etapów, podczas których pacjent poddawany jest:

 • 3 zabiegom hydrokolonoterapii – oczyszczania jelita grubego,

 • 3 zabiegom hirudoterapii – stawiania pijawek  w okolicach wątroby

 • procedurze właściwego oczyszczania wątroby przy pomocy soków
  owocowych i oliwy.

 

 Cały proces oczyszczania trwa ok. 9-10 dni. W gabinetach zabiegowych przeprowadza się zabiegi hydrokolonoterapii oraz hirudoterapii.

Procedurę przygotowania „złagodzenia” organizmu oraz właściwego oczyszczania wątroby, pacjent przeprowadza samodzielnie w domu zgodnie z przekazanymi instrukcjami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabiegi hydrokolonoterapii oczyszczają jelito grube, wypłukując z niego nagromadzone złogi pokarmowe, kamienie kałowe i inne zanieczyszczania. Dwukrotne wykonanie zabiegu przygotowuje wolną drogę i udrażnia kanały spustowe do oczyszczenia wątroby. Ostatni  - trzeci zabieg, wykonany już po oczyszczeniu wątroby, pomaga w usunięciu z układu pokarmowego materiału wyrzuconego z wątroby i dróg żółciowych. Wypłukanie tej zawartości z jelita kończy proces jego oczyszczenia i znakomicie usuwa toksyczne pozostałości przeprowadzonej kuracji.

 

Zabiegi hirudoterapii w okolicy wątroby i woreczka żółciowego, służy przywróceniu funkcji tych narządów do stanu normalnej pracy oraz zwiększa przepływ krwi. Rozszerzenie naczyń krwionośnych wątroby pod wpływem hirudozwiązków znacznie usprawnia proces jej oczyszczania.

 

Oczyszczona i wyregulowana wątroba ma spory wpływ na proces odchudzania,
a właściwa gospodarka tłuszczowo-cukrowa znacząco wpływa na nasz metabolizm. Czujemy się lepiej, mamy więcej siły, gdyż strawiony pokarm zostaje spalony i zamieniony na energię, a nie jak w przypadku problemów z wątrobą zostaje odłożony jako tkanka tłuszczowa. Znacząco poprawia się nasze samopoczucie i wygląd skóry.

 

oczyszczanie wątroby, detoks wątroby, wczasy oczyszczające
oczyszczanie wątroby

Przykłady kamieni żółciowych wydalonych po terapii oczyszczającej wątrobę.