Tutaj znajdziesz ogólne informacje w jaki sposób prowadzimy terapie w różnych jednostkach chorobowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia - spersonalizowania diagnostyki, metod terapeutycznych, suplementacji i diety, a także zakresu i czasu prowadzonych działań.
ADHD
ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia hiperkinetyczne) to jeden z najczęściej występujących wśród dzieci i młodzieży problemów psychiatrycznych. Z ADHD związane są dysfunkcje w trzech różnych obszarach: zachowaniu uwagi, impulsywności oraz nadruchliwości.
W terapii ADHD duże znaczenie ma dobrze dobrana suplementacja, zwłaszcza z uwzględnieniem magnezu, cynku, tłuszczu rybiego i witaminy C. Bardzo ważny jest kontekst psychosomatyczny i uwarunkowania środowiskowe. W terapii stosujemy zabiegi biorezonansu, homeopatię i zioła oraz terapię w komorze hiperbarycznej. Często z uwagi na działanie wyciszające i harmonizujące skuteczne są zabiegi akupunktury oraz pijawki lekarskie. Przy ADHA można rozważać zastosowanie izopatyczne odtruwanie danych typów substancji mogących zaburzać działanie układu nerwowego.
Alergia
Alergia to nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na występujące w środowisku obce dla organizmu substancje, określane jako alergeny, które w normalnych warunkach powinien on ignorować. U osób zdrowych substancje te nie powodują żadnych dolegliwości, natomiast u osób uczulonych są przyczyną szeregu nieprzyjemnych, a niekiedy nawet groźnych dla zdrowia reakcji.
Ponieważ system immunologiczny w znacznym stopniu związany jest z funkcją jelit, terapia alergii polega na oczyszczaniu jelit i wątroby, zrównoważeniu pracy flory bakteryjnej jelita grubego, uzupełnieniu niedoborów pierwiastków śladowych i witamin. W terapii stosowane są także protokoły homeopatyczne oraz terapia biorezonansowa obniżająca poziom reakcji alergicznej. Całokształt działań prowadzi stopniowo do zrównoważenia pracy systemu immunologicznego i znacznego obniżenia poziomu alergizacji.
Atopowe
zapalenie
skóry
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą i nawrotową dermatozą zapalną, zwykle rozpoczynającą się w okresie wczesnego dzieciństwa, o charakterystycznej morfologii oraz lokalizacji zmian skórnych. Bardzo typowym dla AZS objawem jest nasilony świąd skóry oraz obejmowanie stanem zapalnym innych narządów i układów poza skórą, a mianowicie układu oddechowego (alergiczny nieżyt nosa i spojówek oraz astma oskrzelowa) oraz przewodu pokarmowego.
Skuteczną terapią AZS jest terapia homeopatyczna, zabiegi biorezonansu, usuwanie patogenów i pasożytów jelitowych oraz wprowadzenie rygorystycznych zasad dietetycznych. Bardzo ważna jest specjalistyczna pielęgnacja skóry ochraniająca naturalny płaszcz lipidowy naskórka oraz troska o mikrobiotę jelitową. Często niezbędna jest detoksykacja organizmu z zanieczyszczeń metalami ciężkimi.
Borelioza
Borelioza, czyli krętkowica kleszczowa zwana też „chorobą z Lyme” (LD, Lyme disease) lub „boreliozą z Lyme” to wieloukładowa choroba zakaźna, będąca skutkiem ukłucia kleszcza i zarażenia bakteriami z grupy krętków Borrelia burgdorferi. Borelioza to choroba niełatwa w leczeniu i diagnozowaniu. Pierwszym, najszybciej występującym objawem, wskazującym na obecność zakażenia, jest tzw. rumień wędrujący, najczęściej powstający w okolicy wkłucia kleszcza. Rumień nie jest jednak obecny w 100% przypadków. Borelioza najczęściej obciąża działanie stawów, serca i układu nerwowego.
Do diagnostyki tej choroby używamy Skanera 3D NLS, a w terapii najczęściej stosujemy biorezonans i terapię ziołami (np. wg. protokołu Buhnera), terapię hierbaryczną. Jeśli występują objawy neurologiczne i ze strony układu stawowego należy rozważyć fototerapię i oraz terapię radiofalową ukierunkowaną, które znacząco mogą obniżyć objawy bólowe. Terapia bioreliozy jest długofalowa, wymaga systematyczności oraz pracy nad pobudzaniem systemu immunologicznego.
Bóle kręgosłupa
Bóle pleców i kręgosłupa są zjawiskiem masowym. Często są wynikiem złych nawyków, niedoborów ruchu osłabiających mięśnie, nadwagi, ale także schorzeń kręgosłupa: zespoły C, Th, L, lubago, ischias, artroza, stany zapalne, osteoporoza, zwyrodnienia, urazy, itd. Kluczem do skutecznej terapii jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn. Stosujemy tutaj terapię manualną, masaże, igłoterapię i akupunkturę, moksoterapię, endermologię, elektrostymulację. W przypadku nadwagi konieczna jest skuteczna terapia odchudzająca. Nieodzownym elementem terapii jest korekta postawy, usunięcie błędów i wypracowanie nowych nawyków prawidłowej postawy. W terapii należy rozważyć suplementację m.in. magnezem, cynkiem, MSM, bromalainą.
COVID-19 rehabilitacja
Osoby, które przebyły COVID-19 często borykają się z dalszymi konsekwencjami choroby takimi jak: zaburzenia ciśnienia krwi i rytmu serca, zakrzepy zatorowe, zmniejszenie wydolności oddechowej, duszności, ogólne osłabienie organizmu, przewlekłe zmęczenie, powikłania ze strony narządu ruchu (m.in. osłabienie siły mięśniowej, bóle stawowo-mięśniowe, zaburzenia równowagi i koordynacji nerwowo-mięśniowej), problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy. Ozdrowieńcom często towarzyszy poczucie lęku, niepewności i izolacji, a nawet depresja. Konsekwencje przebytej choroby ograniczają codzienną aktywność, prowadzą do utraty samodzielności, zwiększają również podatność na rozwój innych chorób. Bazując na naszych doświadczeniach terapeutycznych stworzyliśmy program oparty na: diagnostyce VEGA TEST, zabiegach hirudoterapii, terapi hiperbarycznej, terapii manualnej, terapii radiofalowej, endermologii, fototerapii, akupunkturze.
Cukrzyca - powikłania / stopa cukrzycowa
Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, którego przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Za mała ilość insuliny w organizmie powoduje zaburzenia w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki organizmu, co powoduje zwiększenie stężenia glukozy we krwi (hiperglikemię). Z powodu zaawansowanych zmian naczyniowych i neurologicznych u pacjentów z cukrzycą, możemy zaobserwować zaburzenia ukrwienia (uczucie oziębienia stóp), bóle kurczowe łydek oraz zaburzenia czucia powierzchniowego kończyn dolnych. Częstym powikłaniem jest tzw. stopa cukrzycowa - niegojąca się rana ze zmianami martwiczymi.
Terapia cukrzycy i jej powikłań jest procesem wielowątkowym i długotrwałym. Wskazane jest wykonanie diagnostyki SKAN3D w celu doboru metod terapeutycznych i suplementacji. W cukrzycy nieodzowną terapią są pijawki lekarskie usprawniające działanie krążenia. Najczęściej stosujemy także terapię biorezonansową do usunięcia patogenów i zabiegi w komorze hiperbarycznej. Przy stopie cukrzycowej stosujemy kompleks działań m.in. larwoterapię, ozonoterapię, fototerapię, preparaty do namoczek na ranę, oraz odpowiednio dobraną suplementację opartą zwłaszcza na cynku, kolagenie, witaminie C.
Depresja
Depresja jest wiodącą przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy na świecie oraz najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym. Choruje na nią w ciągu całego życia kilkanaście procent populacji osób dorosłych. Choroba ta dotyka dwa razy częściej kobiet. Objawy to utrata radości życia i odczuwania przyjemności, stopniowa utrata dotychczasowych zainteresowań, trudności w podejmowaniu różnych czynności i działań, poczucie utraty sensu życia, bezsens życia, poczucie beznadziejności, myśli rezygnacyjne, myśli o śmierci, zaburzenia snu, libido i apetytu. Skuteczną terapię depresji można zainicjować poprzez oczyszczanie jelit i równoważenie flory bakteryjnej - tam bowiem zachodzi znacząca część procesów związanych z działaniem "drugiego mózgu" odpowiedzialnego za nasze emocje. Terapię wspieramy dodatkowo akupunkturą, terapią homeopatyczną i ziołową. Duże znaczenie ma detoksykacja organizmu z metali ciężkich, pestycydów oraz ewentualnych obciążeń patogenami (pasożyty, bakterie, grzyby, wirusy, itp.).
Jelito drażliwe
Zespół jelita drażliwego (IBS) objawia się dotkliwymi bólami brzucha, skurczami jelit oraz uciążliwymi wzdęciami, które utrudniają funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków. To jedno z częściej diagnozowanych zaburzeń pracy układu pokarmowego, które dotyka nawet do 20% populacji. W terapii IBS niezbędna jest diagnostyka VEGA TEST, która da informacje nt. ewentualnych obciążeń patogennych układu pokarmowego takich jak pasożyty, pierwotniaki, grzyby, a także kondycji mikrobioty jelit i stanu dróg żółciowych. Układ pokarmowy powinien być poddany terapii przeciwpasożytniczej, terapii probiotycznej, wielokrotnemu oczyszczaniu jelit zabiegami hydrokolonoterapii. Istotnym elementem terapii jest wprowadzenie prawidłowej diety pozbawionej czynników alergizujących i bogatej w błonnik pokarmowy. Z uwagi na ogromną rolę sieci neuronalnej jelit na procesy trawienia, wskazane są dodatkowo terapie mające na celu wyciszenie emocji i redukcji stresu.
Łuszczyca
Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, charakteryzuje się okresami remisji i nawrotów. U jej podłoża leżą nadmierne podziały komórek naskórka (zewnętrzne warstwy skóry) oraz zaburzenia złuszczania, stąd tworzą się wyniosłe zmiany łuszczycowe pokryte łuską. Terapię łuszczycy prowadzimy głównie poprzez oddziaływanie na organy jelit i wątroby. Ważne jest oczyszczenie układu pokarmowego z pasożytów, złogów i kamieni kałowych oraz przywrócenie właściwych funkcji detoksykacyjnych wątroby. Niezwykle korzystnie działają na łuszczycę protokoły homeopatyczne oraz zabiegi hiperbarii. W odżywianiu wprowadzamy dietę bezmleczną i bezcukrową z ograniczeniem węglowodanów i białka zwierzęcego. Właściwa pielęgnacja skóry m.in. z użyciem oliwy ozonowanej i mydeł probiotycznych.
Nadciśnienie
Nadciśnienie to podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi powyżej granic normy. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą cywilizacyjną i pozostaje najważniejszym czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci na całym świecie. Przyczynia się do rozwoju takich chorób jak zawały serca, udary mózgu, niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, niewydolność nerek. Przy nadciśnieniu zawsze należy wprowadzić prawidłową dietę obniżającą ciśnienie, poziom cholesterolu i homocysteiny, często niezbędna jest redukcja wagi. Niezastąpione w regulacji ciśnienia są pijawki lekarskie oraz terapie detoksykujące wątrobę. Suplementacja często zawiera magnez, koenzym Q10, spektrum witamin B, kwasy omega. Koniecznym aspektem terapii jest trening kardio oraz kontrola ilości spożywanych płynów. Zalecane zioła to m.in. głóg, jemioła, jarzębina.
Rwa kulszowa
Rwa kulszowa (z łac. ischias) to ból promieniujący od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa i pośladka, przez tylną powierzchnię uda i podudzie aż do stopy. Ból występuje w okolicy unerwionej przez nerw kulszowy i mogą mu niekiedy towarzyszyć objawy neurologiczne, takie jak zaburzenia czucia lub osłabienie siły mięśniowej. Objawy wynikają z ucisku lub podrażnienia nerwu kulszowego lub korzeni nerwowych. Ból może dotyczyć jednej lub obu nóg i zazwyczaj jest poprzedzony bólem kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W terapii rwy stosujemy jednocześnie kilka typów terapii m.in. pijawki lekarskie, akupunkturę, terapię radiofalową oraz fototerapię. Zabiegi mają na celu redukcję bólu, stanu zapalnego, pobudzenie ukrwienia bolesnego obszaru oraz rozluźnienie mięśniowe. Suplementacja najczęściej obejmuje magnez, siarkę organiczną, glicynę, prolinę i lizynę. Stosujemy także specjalne skomponowane mieszanki ziołowe w terapii rwy kulszowej oraz maści np. z żywokostu, konopii i jadu pszczelego.
Tarczyca - nadczynność / niedoczynność/ Hashimoto
Tarczyca, właściwie gruczoł tarczowy, położona jest u dołu szyi przed tchawicą. Ten niewielki organ odpowiedzialny jest za wytwarzanie hormonów tarczycy, które sterują przemianą materii w tkankach i narządach organizmu. Są to trójjodotyronina (T3), tyroksyna (T4) oraz kalcytonina. Obecnie obserwujemy ogromną ilość problemów z pracą gruczołu, zwłaszcza u kobiet. Naturalna terapia funkcji tarczycy ma na celu usunięcie potencjalnych przyczyn zaburzeń pracy tarczycy, w tym zaburzeń pracy przysadki, która steruje działaniem tarczycy i jelit, gdzie zachodzi konwersja hormonów tarczycowych. W tym celu prowadzimy badanie Vega Test, usuwamy obciążenia patogenne, np. wirusy, przywracamy biologiczną czystość układu pokarmowego i działanie flory bakteryjnej. Niezbędna jest także dobrze dobrana suplementacja, często oparta o jod, cynk, selen. Skutecznym wsparciem terapii są także specjalistyczne mieszanki ziołowe.
4. Zaburzenie odżywania - Zgaga/ Refluks/ Nadkwasota
5. Nerwica
6. Endometrioza
8. Zaburzenia snu
9. Zespół cieśni nadgarstka
9. Migrena/ Bóle głowy
Bezpłodność
10. Żylaki/ Hemoroidy
11. Wypadanie włosów
12. Niepłodność
12. Wrzody żołądka i dwunastnicy
11. Nowotwory
13. Cysty i torbiele jajników
13. Zespół policystycznych jajników
16. Otyłość i nadwaga
17. DDA dorosłe dzieci alkoholików
19. Choroba Alzhimera
20. Choroba Parkinsona
21. Uzależnienia
22. Nerwica natręctw
24. Wylew/ Udar/ Zawał
23. Przepuklina
24. Łysienie
25. Trądzik
26. Menopauza
27. Zespół Aspergera
28. Anoreksja
29. Zaburzenia osobowości
30. Kłykciny kończyste
34. Autyzm/ Powikłania poszczepienne