top of page
Maseczka liftingująca z pijawek

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek znane były od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciało z olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek stosowały słynne japońskie gejsze, słynące ze swej urody. Najnowsze badania nad substancjami gruczołów ślinowych pijawki potwierdziły obecność substancji mogących wpływać na stan skóry, jej napięcie, ukrwienie, utlenowanie i konsystencję. Z tego względu pijawka lekarska jest coraz częściej stosowana w kosmetyce twarzy.

 

Krew pacjenta pobrana w czasie zabiegu hirudoterapi jest wspaniale działającą maseczką liftingującą. Już po pierwszym nałożeniu maseczki skóra staje się napięta, nawilżona i jedwabiście gładka. Staje się ona delikatna, a płytkie zmarszczki i przebarwienia znikają. Maseczka skutecznie wpływa na zmniejszenie trądziku i innych chorobowych zmian skóry twarzy. Pijawki wykorzystuje się również przy redukcji cellulitu, pajączków naczyniowych oraz zmian łuszczycowych. Zalecane jest dwukrotne powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia jego efektów.


 

Jak wygląda zabieg?

 

Pacjent poddawany jest zabiegowi hirudototerapii w miejscu ewentualnych dolegliwości lub w okolicy wątroby. Po zabiegu hirudoterapeuta, wyciska z pijawki hirudozwiązki wymieszane z krwią i nakłada maseczkę na twarz pacjenta. Skóra twarzy przed położeniem powinna być oczyszczona. Maseczkę trzyma się ok. 20 min., po czym zostaje zmyta.


Efekty widoczne są już bezpośrednio po zmyciu maseczki z twarzy - cera wygląda młodziej, jest rozświetlona i gładka. W przypadku trądziku i stanów zapalnych zaczerwieniena i podrażnienia znacznie się zmniejszają

 

 

Dlaczego maseczka z pijawki tak wspaniale działa na skórę?

 

Hialuronidaza, elastaza i kolagenaza, działają, jako czynniki rozprzestrzeniające, zmniejszające napięcie tkanki łącznej i zwiększające penetrację w skórze pozostałych związków pochodzących z gruczołów ślinowych. Substancja histaminopodobna rozszerza naczynia skórne, zwiększając ukrwienie danej okolicy.
W ślinie pijawki stwierdzono też serotoninę. Razem ze związkami przeciwzakrzepowymi i przeciwzapalnymi pijawki, podskórnie dostają się też lipidy, które oprócz białek stanowią potężną grupę związków ślinowych.
Największą grupę tworzą kwasy fosfatydowe i wolne kwasy tłuszczowe.
Razem z lipidami wydzielane są enzymy takie jak fosfolipazy i lipazy, odgrywające główna rolę w przebudowie fosfolipidów błony komórkowej komórek skóry, działając leczniczo i ochronnie w gojeniu samej rany po pijawce jak również w tkankach otaczających.
Lipidy stanowią 20 % całej masy substancji gruczołów ślinowych. Razem z lipidami występują hormony sterydowe takie jak: kortyzol, dehydroepiandrosteron, androsteron, testosteron, progesteron i estradiol. Mamy, więc skład doskonałego kremu opartego o najnowsze składniki w dodatku w żywych formach aktywnych biologicznie.

 

leczenie pijawkami, hirudoterapia, stawianie pijawek
bottom of page