Turnus - zdrowa prostata - 6 dni
 
cena - 3 360 zł

NOCLEG I DIETA:

 • 5 x nocleg

 • oczyszczająca dieta sokowa (warzywno - owocowa)

 

PAKIET ZABIEGÓW:

 • badanie diagnostyczne Skan3D/ Vega Test (info o badaniu) 

 • 5 zabiegów hydrokolonoterapii (info o zabiegu

 • 2 zabiegi hirudoterapii (pijawki lekarskie)  (info o zabiegu) 

 • 5 zabiegów masażu - elektrostymulacji prostaty
  (używaną sondę pacjent otrzymuje na własność - może ją używać w dalszej terapii) 

 • 5 ciepłych okładów z plastrów borowinowych

 • kompozycja mieszanek ziołowych terapeutycznych dla prostaty

 • 10 zabiegów przeciwzapalnych i wspomagających pracę prostaty metodą biorezonansu (info o zabiegu) 

 • 3 zabiegi masażu klasycznego

 • codzienna terapia z zastosowaniem ziołowych czopków doodbytniczych.


DODATKOWO OTRZYMUJESZ:

 • szlafrok i ręczniki w trakcie pobytu

 • nieograniczony dostęp do  kompleksu ogrodowego SPA: sauna fińska, altana, leżaki

 • dostęp do wspólnego salonu z kominkiem oraz kuchnią i jadalnią

 • internet bezprzewodowy

 • bezpłatny parking


PROPONUJEMY RÓWIEŻ DODATKOWE AKTYWNOŚCI:

 • Nordic Walking – wypożyczenie kijków bezpłatnie

 • Możliwość wypożyczenia rowerów

 

W celu rezerwacji terminu turnusu prosimy o kontakt z recepcją spa pod
nr telefonu +48 601 091 910  lub e-mail: kontakt@med-bertarogus.pl


Można także zarezerwować turnus przez formularz kontaktowy:

 

 

 

 

Serdecznie Zapraszamy!

 

 

Centrum Medycyny Naturalnej

BERTA ROGUS

Spa & Wellness 

 

W naszym ośrodku w uzdrowiskowym kurorcie Busko-Zdrój, oferujemy Państwu zakwaterowanie oraz szeroką ofertę zabiegów terapeutycznych.

 

Nasi kuracjusze mają do dyspozycji kameralne 1 i 2 - osobowe pokoje. W przestronnym, nastrojowym ogrodzie znajduje się zewnętrzna sauna  z prysznicem, altana i kameralne miejsca do wypoczynku, ćwiczeń, medytacji.

 

Nasze centrum to nie tylko miejsce wykonywania zabiegów i terapii, to także czas refleksji i koncentracji na własnym zdrowiu, spotkania, rozmowy i wymiana doświadczeń z ciekawymi ludźmi. To miejsce, w którym nabierzesz sił fizycznych i duchowych.

 

Podczas pobytu na turnusach oferujemy szeroką gamę zabiegów terapeutycznych, które dobieramy zgodnie z charakterem turnusu oraz indywidualnymi potrzebami każdej osoby.

 

Nasz ośrodek znajduje się 1,4 km od centrum miasta i strefy uzdrowiskowej przy trasie w kierunku Kielc.

Turnus ma na celu poprawienie komfortu codziennego życia mężczyzny z przerostem prostaty oraz zapobieganie dalszemu rozrastaniu się gruczołu. Jest skierowany także do mężczyzn chcących działać zapobiegawczo i prewencyjnie na etapie kiedy nie występują jeszcze problemy z gruczołem. Istotną częścią pobytu jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki w zakresie obciążeń patogennych, a także niedoborów mineralnych i witaminowych oraz dysfunkcji układów i organów. Częstą przyczyną patologicznych zmian w streczu są chorobotwócze patogeny występujące w drogach moczowo-płciowych np. rzęsistki, chlamydie, bakterie Enterococcus, grzyby i inne.  Ich eliminacja naturalnymi metodami daje duże szanse na poprawienie stanu prostaty. 

 

Podczas turnusu prowadzona jest terapia specjalną kompozycją ziołową w postaci naparów, a także terapia bezpośrednia przy użyciu elektrostymulacji prostaty za pomocą sondy rektalnej i doodbytniczych czopków ziołowych.

Przystawienie pijawek lekarskich w bliskich okolicach prostaty wywołuje efekt mocnego ukrwienia gruczołu oraz silne oddziaływanie przeciwzapalne. Hormony wydzielane przez pijawki takie jak progesteron, estradiol, testosteron, kortyzol wpływają pozytywnie na męski system hormonalny. Stosowane okłady z plastrów borowinowych mają także pozytywny wpływ na gruczoł i redukcję stanu zapalnego.

 

Istotne znaczenie ma terapia biorezonansowa, prowadzona w kierunu usunięcia ewentualnych patogenów obciążających prostatę, a także stabilizująca funkcje gruczołu. W trakcie turnusu wykonujemy cyklu zabiegów hydrokolonoterapii - głębokiego płukania jelita grubego, którego zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń jelitowych oraz odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej. Zabieg ten także skutecznie bezpośrednio ogrzewa prostatę sprzyjając efektom terapii. Codziennie wykonujemy seanse saunowe.

Zabiegi masażu klasycznego relaksują i pobudzają detoksykację organizmu.

 

Podczas turnusu dowiesz się ponadto, jakie niedobory i dysfunkcje występują w Twoim organiźmie, jak odpowiednio się odżywiać przy schorzeniach prostaty, jakie substancje pokarmowe uzupełniać, jak postępować dalej po turnusie w zakresie profilaktyki schorzenia.