Traktujemy człowieka w sposób holistyczny - jako całość. Ważna jest nie tyle choroba, ale przyczyny tkwiące
w organiźmie, które pozwoliły na jej rozwój. Oddziałujemy na przyczynę, a nie na objawy schorzeń, co jest najskuteczniejszym sposobem na poprawę stanu zdrowia.

 

Zdrowie każdego człowieka, rozumiemy jako wypadkową czterech zasadniczych obszarów:

 

I. Czystość ogranizmu

Podstawowe organy i układy naszego ciała ciągle pracują i wymagają stałej troski. Muszą być systematycznie oczyszczane z zanieczyszczeń i toksyn, które wytwarzają się w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych, ale także w wyniku obecności w naszym organiźmie niepożądanych patogenów w postaci pasożytów, bakterii, grzybów i wirusów. Niezbędne jest więc oczyszczanie ciała nie tylko z zewnąrz, ale także od środka. Czystość jelit, wątroby, stawów i kości, nerek, krwi i limfy to fundament, na którym budowana jest nasza odporność immunologiczna.

II. Właściwe odżywianie (i oddychanie)
Wszystko co wprowadzamy do naszego organizmu w formie pokarmów, płynów, ale także powietrza i energii jest budulcem i paliwem dla pracy komórek. Jakość i czystość tych substancji, ale także ich ilość, sposób łączenia i czas w jakim trafiają do organizmu ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia.

 

III. Aktywność fizyczna

Ludzki organizm to fenomenalna "maszyna", której kondycja zależy także od ruchu. To własnie aktywność mięśni, układu oddechowego i krwionośnego jest impulsem zdrowia i życia. Ruch sprawia, że do komórek naszego ciała dostarczane są niezbędne substancje odżywcze i tlen. Metabolizm włączony jest na wyższy poziom, wytwarzają się setki substancji stymulujących pozytywnie nasz organizm i psychikę.

 

IV. Psychika

Ludzkie ciało, mózg, systemy nerwowe, gruczoły oraz instynkty, emocje i logiczne myślenie są ze sobą ściśle powiązane. Możliwości umysłu są ogromne, także w zakresie uzdrawiania. Mówiąc o chorobie i leczeniu musimy brać pod uwagę sferę duchową, dzięki której możemy zrozumieć i wsłuchiwać się we wszystkie poziomy naszej natury, aby powiązać je ze ze sobą i ułożyć w jak największej harmonii.

 

Troska o wymienione wyżej obszary jest niezwykle istotna w utrzymaniu dobrego zdrowia. Nie można zaniedbać żadnego z nich, bowiem takie zaniechanie zniweczy pozytywne skutki wypracowane w innych obszarach. Tak naprawdę to TY sam jesteś autorem swojego stanu zdrowia i od Ciebie zależy najwięcej. Nawet jeśli już bardzo chorujesz, nigdy nie jest za późno, aby zacząć coś robić! 

 

W naszym centrum zdiagnozujemy Twoje aktualne problemy i zagrożenia zdrowotne oraz dokładnie określimy ich przyczyny. Pomożemy też w ich usunięciu przy pomocy najskuteczniejszych naturalnych metod terapeutycznych. Postaramy się także wytłumaczyć mechanizmy działania terapii i funkcjonowania Twojego organizmu, tak aby wdrożone nowe zasady przyniosły oczekiwane rezultaty.  

 

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z doświadczenia
i wiedzy naszych specjalistów.

 

 

 

Berta Rogus

 

 

Witamy Państwa w naszym centrum!

Dziękujemy za wizytę na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się
z propozycją zabiegów, jakie oferujemy w naszym centrum.
                   
Naturalne metody leczenia od tysiącleci towarzyszą człowiekowi w jego trosce
o zdrowie i urodę, a medycyna naturalna zdobywa coraz większą popularność,
głównie dzięki swojej prostocie i niekwestionowanej skuteczności.

 

Specjalizujemy się terapii przewlekłych (chronicznych) problemów zdrowotnych nie poddających się leczeniu farmakologicznemu oraz kompleksowych terapiach oczyszczających. Wykonujemymy także zabiegi medycyny estetycznej.