Traktujemy człowieka w sposób holistyczny - jako całość. Ważna jest nie tyle choroba, ale przyczyny tkwiące
w organiźmie, które pozwoliły na jej rozwój. Oddziałujemy na przyczynę, a nie na objawy schorzeń, co jest najskuteczniejszym sposobem na poprawę stanu zdrowia.

 

Zdrowie każdego człowieka, rozumiemy jako wypadkową czterech zasadniczych obszarów:

 

I. Czystość ogranizmu

Podstawowe organy i układy naszego ciała ciągle pracują i wymagają stałej troski. Muszą być systematycznie oczyszczane z zanieczyszczeń i toksyn, które wytwarzają się w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych, ale także w wyniku obecności w naszym organiźmie niepożądanych patogenów w postaci pasożytów, bakterii, grzybów i wirusów. Niezbędne jest więc oczyszczanie ciała nie tylko z zewnąrz, ale także od środka. Czystość jelit, wątroby, stawów i kości, nerek, krwi i limfy to fundament, na którym budowana jest nasza odporność immunologiczna.

II. Właściwe odżywianie (i oddychanie)
Wszystko co wprowadzamy do naszego organizmu w formie pokarmów, płynów, ale także powietrza i energii jest budulcem i paliwem dla pracy komórek. Jakość i czystość tych substancji, ale także ich ilość, sposób łączenia i czas w jakim trafiają do organizmu ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia.

 

III. Aktywność fizyczna

Ludzki organizm to fenomenalna "maszyna", której kondycja zależy także od ruchu. To własnie aktywność mięśni, układu oddechowego i krwionośnego jest impulsem zdrowia i życia. Ruch sprawia, że do komórek naszego ciała dostarczane są niezbędne substancje odżywcze i tlen. Metabolizm włączony jest na wyższy poziom, wytwarzają się setki substancji stymulujących pozytywnie nasz organizm i psychikę.

 

IV. Psychika

Ludzkie ciało, mózg, systemy nerwowe, gruczoły oraz instynkty, emocje i logiczne myślenie są ze sobą ściśle powiązane. Możliwości umysłu są ogromne, także w zakresie uzdrawiania. Mówiąc o chorobie i leczeniu musimy brać pod uwagę sferę duchową, dzięki której możemy zrozumieć i wsłuchiwać się we wszystkie poziomy naszej natury, aby powiązać je ze ze sobą i ułożyć w jak największej harmonii.

 

Troska o wymienione wyżej obszary jest niezwykle istotna w utrzymaniu dobrego zdrowia. Nie można zaniedbać żadnego z nich, bowiem takie zaniechanie zniweczy pozytywne skutki wypracowane w innych obszarach. Tak naprawdę to TY sam jesteś autorem swojego stanu zdrowia i od Ciebie zależy najwięcej. Nawet jeśli już bardzo chorujesz, nigdy nie jest za późno, aby zacząć coś robić! 

 

W naszym centrum zdiagnozujemy Twoje aktualne problemy i zagrożenia zdrowotne oraz dokładnie określimy ich przyczyny. Pomożemy też w ich usunięciu przy pomocy najskuteczniejszych naturalnych metod terapeutycznych. Postaramy się także wytłumaczyć mechanizmy działania terapii i funkcjonowania Twojego organizmu, tak aby wdrożone nowe zasady przyniosły oczekiwane rezultaty.  

 

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z doświadczenia
i wiedzy naszych specjalistów.

 

 

 

Berta Rogus

 

 

Witamy Państwa w naszym centrum!

Dziękujemy za wizytę na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się
z propozycją zabiegów, jakie oferujemy w naszym centrum.
                   
Naturalne metody leczenia od tysiącleci towarzyszą człowiekowi w jego trosce
o zdrowie i urodę, a medycyna naturalna zdobywa coraz większą popularność,
głównie dzięki swojej prostocie i niekwestionowanej skuteczności.

 

Specjalizujemy się terapii przewlekłych (chronicznych) problemów zdrowotnych nie poddających się leczeniu farmakologicznemu oraz kompleksowych terapiach oczyszczających. Wykonujemymy także zabiegi medycyny estetycznej.

Centrum Medycyny Naturalnej BERTA ROGUS

ul. Rynkowa 140

62-081 Przeźmierowo - Poznań

tel. 601 091 910

e-mail: kontakt@med-bertarogus.pl

www.med-bertarogus.pl

© 2012-2021 by BERTA ROGUS Centrum Medycyny Naturalnej