Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii?

Zabieg hydrokolonoterapii wykonywana jest w naszym gabinecie na certyfikowanym urządzeniu renomowanej, amerykańskiej firmy Dotolo Research Corp. Urządzenie to pozwala na dokładną kontrolę ciśnienia i temperatury wody. Pacjent ubrany jest w jednorazowy szlafrok kosmetyczny, bieliznę i kapcie, i jest przykryty kocem.  Znajduje się w pozycji leżącej z nogami lekko ugiętymi w kolanach.

 

Do odbytu na głębokość do 8 cm, wprowadza się specjalną, plastikową rurkę. tzw. „speculum”. Rurka pokryta jest specjalnym żelem, ułatwiającym jej wprowadzenie. Do rurki podłączone są dwa przewody – jeden doprowadzający wodę, a drugi odprowadzający wypłukaną z jelita treść. Urządzenie pozwala obserwować wypływające złogi.

 

Zabieg polega na bardzo delikatnym, przepłukiwaniu okrężnicy łagodnym strumieniem ciepłej, przefiltrowanej i zdezynfekowanej wody.  W jelicie jednorazowo nie znajduje się więcej niż 1,5 do 3 litrów wody. Zabieg trwa około 45 minut, podczas których w kilku cyklach, wprowadza się  i wyprowadza z jelita przefiltrowaną i podgrzaną wodę. W czasie zabiegu wykonywany jest masaż brzucha, mający na celu rozprowadzenie wody w okrężnicy i skuteczne usunięcie złogów.

 

Akcesoria, z którymi styka się pacjent są jednorazowe, a aparatura zabiegowa jest dezynfekowana po każdym zabiegu.

 

hydrokolonoterapia Poznań, hydrokolonoterapia, oczyszczanie jelit, płukanie jelit, lewatywa, złogi kałowe, usuwanie kamieni kałowych