Zabiegi Fish SPA pochodzą z Azji, gdzie w  w gorących źródłach
Turcji, Iraku, Iranu, Syrii i Jordanii żyje rybka Garra Rufa.
Rybki oferują zupełnie wyjątkowe doświadczenie peelingu stóp
i dłoni. Rybki nie mają zębów, nie gryzą i nie mogą uszkodzić
naskórka. Używają ssących pyszczków by delikatnie i skutecznie
usunąć zrogowaciały naskórek.

 

Zabieg z rybkami nie tylko ma znaczenie estetyczne, ale stymuluje
także newralgiczne punkty na stopach, aktywuje receptory, poprawia samopoczucie. Odczuwamy relaks oraz pozbywamy się zmęczenia. Dodatkowo skóra stóp poddawana jest leczniczemu działaniu ditranolu - enzymu wytwarzanego przez rybki. Szczypanie rybek daje ponadto efekt bardzo delikatnego i przyjemnego masażu, który poprawia krążenie krwi w organizmie.

 

Pierwsze zapisy o rybkach z Kangalu pojawiają się w okresie starożytnego Rzymu. Jednakże dopiero od ok. 400 lat Garra Rufa są z powodzeniem wykorzystywane do ichtioterapii, a od kilku lat do naturalnej pielęgnacji skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Zabieg Fish SPA to naturalny i delikatny zabieg, podczas którego otrzymujecie Państwo bodźce odbierane wszystkimi zmysłami. Zabieg jest bardzo przyjemny,
a osoby wrażliwe na łaskotanie może przyprawić o napady śmiechu. Przed zabiegiem personel sprawdzi Państwa skórę w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Stopy są dezynfekowane i poddawane 5 minutowej stymulacji, bąbelkami powietrza, wibracją i promieniami podczerwonymi w wodnym masażerze. Następnie siadamy na wygodnym, miękkim siedzisku i zanurzamy stopy w akwarium. Rybki natychmiast zabierają się do pracy. Zabieg trwa 15 lub 30 minut (w zależności od Państwa wyboru). W czasie zabiegu towarzyszy Państwu łagodna, relaksacyjna muzyka oraz odpowiednio skomponowana nuta zapachowa aromaterapii. Każdy Pacjent częstowany jest kawą lub herbatą. Doskonałym uzupełnieniem zabiegu Fish SPA jest 30 minutowy masaż refleksologiczny stóp, stymulujący wszystkie newralgiczne  punkty organizmu, który może zostać wykonany zaraz po zabiegu z rybkami.

 

 

Korzyści z zabiegów Fish SPA

 

Zabieg Fish Spa jest najdoskonalszym, najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym,
a przede wszystkim naturalnym sposobem na peeling stóp i dłoni.  Dzięki niemu stopy i dłonie stają się nie tylko ładniejsze, ale także zdrowsze, gładsze, mniej zmęczone i narażone na otarcia. W czasie zabiegu nasze stopy poddane są mikromasażowi, peelingowi oraz wystawione są na kontakt z leczniczym enzymem – ditranolem. Muzyko i aromaterapia towarzysząca zabiegowi sprawiają, że ogarnia nas przyjemny nastrój, odprężamy się, wyciszamy...

 

 

Higiena i bezpieczeństwo zbiegów

 

W naszym centrum obowiązują restrykcyjne procedury zabiegowe zapewniające pełną higienę i bezpieczeństwo, wykluczające możliwość zarażenia się  chorobami zakaźnymi podczas zabiegów Fish Spa:

 •  Akwaria  posiadają nowoczesny, potrójny system filtracji:

  • Filtr mechaniczny (filtracja mechaniczna) – Działanie tego filtra polega na oczyszczaniu wody z fizycznych zanieczyszczeń. Woda przepływa przez wkład z waty syntetycznej lub fizeliny, w którym następuje usunięcie zanieczyszczeń.

  • Filtr chemiczny (filtracja chemiczna) – Filtry chemiczne wypełnione są aktywnym węglem. Ich celem jest zatrzymanie rozpuszczonych w wodzie niepożądanych związków chemicznych i innych zbytecznych produktów.

  • Filtr biologiczny (filtracja biologiczna) – Filtracja biologiczna neutralizuje substancje toksyczne przy pomocy flory bakterii nitryfikacyjnych.

  • Dodatkowo w filtrach zastosowane są lampy UV, które są doskonałym sterylizatorem – zabiją bakterie i wirusy na poziomie 99,9%.

 • Rybki GARRA RUFA są zdrowe, pochodzą z bezpiecznych, legalnych
  i sprawdzonych hodowli. Przed wpuszczeniem do akwariów ryby przechodzą zawsze dodatkową kwarantannę.

 • Masażery, w których przygotowuje się stopy do zabiegu są każdorazowo myte i dezynfekowana medycznym preparatem grzybobójczym, deaktywującym wirusy (np. HBV, HCV, HIV) i rota wirusy.

 • W Fish SPA używamy tylko jednorazowych produktów typu: skarpetki, klapki, rękawiczki.

 • Po każdym zabiegu Fish SPA, przed kolejnym klientem wykonywana jest technologiczna przerwa, podczas której woda jest oczyszczana i dezynfekowana. 

 

Przeciwwskazania do korzystania z Fish Spa

 

Przed skorzystaniem z Fish SPA stopy lub dłonie klientów sprawdzane są pod kątem przeciwwskazań, a następnie dezynfekowane.

Przeciwwskazaniem do zabiegów jest:

 • Grzybica skóry stóp, dłoni i paznokci,

 • Przerwanie ciągłości naskórka – otarcia, skaleczenia,

 • Stany zapalne i ropne, choroby zakaźne skóry,

 • Brodawki wywołane wirusem HPV (kurzajki).

 

Zabiegi Fish SPA